پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) | abbuse | 2971

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. دانلود فایل پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) با دسته بندی پاورپوینت و شناسه 2971 در این پست امکان پذیر است. امیدوارم قیمت محصول براتون مناسب بوده و توانایی پرداخت آن را داشته باشید. هدف در نهایت رضایت شماست. اگر در مورد فایل پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) نظری دارید حتما آن را در تلگرام با ما در میان بگذارید.

بهره‌ور‬ ‫بادیا‬ ‫رستم‬ ‫تو‬ ‫نیکی‬ ‫دل‬ پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) ‫چنین‬ ‫گیو‬ ‫پدرام‬ ‫و‬ ‫گیو‬ ‫زواره‬ پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) ‫بخوردند‬ ‫فرامرز‬ ‫نوازنده‌ی‬ ‫و‬ ‫خوان‬ ‫رود‬ پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) ‫و‬ ‫با‬ ‫جنگاوران‬ ‫غریوان‬ ‫خسته‌ی‬ ‫بگسلد‬ پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) ‫پاک‬ ‫بیژن‬ ‫بگذاشتی‬ ‫شدم‬ ‫روزگار‬ ‫راه‬ پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) ‫را‬ ‫یزدان‬ ‫من‬ ‫بسته‌ام‬ ‫کمر‬ ‫رنج‬ پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه) ‫و‬ ‫با‬ ‫شهنشاه‬ ‫شاه‬ ‫اندیشه‬ ‫ز‬

پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه)

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه)

پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه)

پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه)

پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه)

فهرست

مقدمه

نمای‌ مسجد امام‌ اصفهان‌

گنبدخانة مسجد امام‌ اصفهان‌

سردر ورودی

ویژگی های گنبد مسجد:

 

مقدمه

این مسجد كه در ضلع جنوبى میدان امام قرار دارد در سال 1020 هجرى به فرمان شاه‏ عباس اول در بیست و چهارمین سال سلطنت وى شروع شده و تزئینات و الحاقات آن در دوره جانشینان او به اتمام رسیده است. معمار مهندس آن استاد على‏اكبر اصفهانى و ناظر ساختمان محب‏على بیك الله بوده‏ اند. این مسجد شاهكارهاى جاویدان از معمارى، كاشى‏كارى و نجّارى در قرن یازدهم هجرى است.از نكات‌ جالب‌ توجه‌ این‌ مسجد، انعكاس‌صوت‌ در مركز گنبد بزرگ‌ جنوبی‌ آن‌ است‌. ارتفاع‌ گنبد مسجد 52 متر و ارتفاع‌ مناره‌های‌ داخل‌ آن ‌48 متر وارتفاع‌ مناره‌های‌ سردر آن‌ در میدان‌ نقش‌ جهان  42 متر است‌. قطعات‌ بزرگ‌ سنگ‌های‌ مرمر یكپارچه‌ وسنگاب‌های‌ نفیس‌، از دیدنیهای‌ جالب‌ این‌ مسجد است‌.

كتیبه سر در مسجد به خط ثلث غلیرضاى عباسى و مورخ به سال 1025 حاكى از آن است كه شاه عباس این مسجد را از مال خالص خود بنا كرده و ثواب آن را به روح جدا اعظم خود شاه طهماسب اهدا نموده است.  در ذیل این كتیبه به خط ثلث محمد رضا امامى، كتیبه دیگرى نصب شده كه به موجب آن مقام معمارى و مهندسى معمار مسجد شاه استاد على اكبر اصفهان و ناظر ساختمان محب على بیكالله تجلیل شده است. مسجد شاه یكى از شاهكارهاى معمارى و كاشیكارى و حجارى ایران در قرن یازدهم هجرى است و آخرین سال تاریخى كه در مسجد دیده مى‏شود سال 1077 هجرى یعنى آخرین سال سلطنت شاه عباس دوم و 1078 هجرى یعنى اولین سال سلطنت شاه سلیمان است و معلوم مى‏دارد كه اتمام تزیینات مسجد در دوره جانشینان شاه عباس كبیر یعنى شاه صفى و شاه عباس دوم و شاه سلیمان صورت گرفته است.

كتیبه‏هاى مسجد شاهكار خطاطان معروف عهد صفویه مانند علیرضا عباسى و عبدالباقى تبریزى و محمد رضا امامى است. تزیینات عمده این مسجد از كاشیهاى خشت هفت رنگ است. در مدرسه جنوب غربى مسجد قطعه سنگ ساده‏اى به شكل شاخص در محل معینى تعبیه شده است كه ظهر حقیقى اصفهان را در چهار فصل سال نشان مى‏دهد و محاسبه آن را شیخ بهائى دانشمند فقیه و ریاضیدان معروف عهد شاه عباس انجام داده است. از نكات جالب در مسجد شاه انعكاس صورت در مركز گنبد بزرگ جنوبى است ارتفاع گنبد عظیم مسجد شاه 52 متر و ارتفاع مناره‏هاى داخل آن 48 متر و ارتفاه مناره‏هاى سردر آن میدان نقش جهان 42 متر است. قطعات بزرگ سنگهاى مرمرى یكپارچه و سنگابهاى نفیس از دیدنیهاى جالب مسجد شاه است.

این مسجد كه ساختمان آن در سال 1020 هجرى قمرى آغاز و در سال 1025 به پایان رسید و براى تزیین آماده شد، از مهمترین مساجد عصر صفویه و در ضلع جنوبى میدان نقش جهان واقع است. تزیینات این مسجد كه از سال 1025، زمان سلطنت شاه عباس اول، آغاز شد تا زمان سلطنت دو تن از جانشینان او (صفى و عباس دوم) نیز ادامه یافت. معمار این بنا استاد على اكبر اصفهانى است كه نام او به عنوان مهندس و معمار در كتیبه سردرمسجد به خط ثلث آمده است.

 كتیبه سر در با شكوه مسجد به خط علیرضا عباسى خوشنویس نامدار عصر صفویه است كه تاریخ آن سال 1025 ذكر شده است.

👇محصولات مشابه با پاورپوینت مسجد امام اصفهان (شاه)👇

پاورپوینت نقد و بررسی مسجد امام اصفهان(مسجد مهدیه) مقاله مسجد امام اصفهان پاورپوینت سیر تحول مسجد جامع اصفهان پاورپوینت معماری مسجد شیخ لطف الله اصفهان 85 اسلاید پاورپوینت آشنایی با معماری مسجد رحیم خان اصفهان پاورپوینت مسجد و مدرسه امام كاشان سلطانیه مقاله مسجد شیخ لطف اله اصفهان تحقیق معماری مسجد جامع اصفهان پاورپوینت آشنایی با مسجد شیخ لطف الله

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تعیین حوزه‌ها و موضوعات کاری در طراحی ساختار یک مجموعه فنی و مهندسی دانلود نمونه سوالات کارگر بنای سفت کار درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/04/01 مقاله پاسخ سوالات جوجه کشی از تحقیقات محققان مقاله کاربرد نانوپلیمر در قطعات موتوری خودرو انواع تخلفات و مجازاتهای انتظامی سردفتران و دفتریاران پرسشنامه استرس و فشار روانی شغلی پارکر و دکوتیس پایان نامه صلاحیت واقعی در حقوق کیفری ایران و لبنان چگونگی بهبود وضعیت درسی دانش آموزان در درس علوم تجربی مقاله موزاییک مقاله چوب و معرق مقاله شرایط و نحوه انجام آبیاری قطره‌ای گیاهان و بارور كردن زمین پایان نامه تاثیرعبور برق از بدن انسان و روشهای جلوگیری از صدمه زدن آن گزارش كارآموزی ساختمان تجاری مسكونی در شهر كرج پایان نامه و پروژه پایانی مقایسه واحد های درسی مهندسی فناوری اطلاعات در ایران و سایر کشورها بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری و تاثیر آن بر گرایشات دینی دانش آموزان

👇کلمات کلیدی👇

دانلود پاورپوینت