پایان نامه معماری مدرن | abbuse | 13110

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. دانلود فایل پایان نامه معماری مدرن با دسته بندی معماری و شناسه 13110 در این پست امکان پذیر است. امیدوارم قیمت محصول براتون مناسب بوده و توانایی پرداخت آن را داشته باشید. هدف در نهایت رضایت شماست. اگر در مورد فایل پایان نامه معماری مدرن نظری دارید حتما آن را در تلگرام با ما در میان بگذارید.

بهره‌ور‬ ‫بادیا‬ ‫رستم‬ ‫تو‬ ‫نیکی‬ ‫دل‬ پایان نامه معماری مدرن ‫چنین‬ ‫گیو‬ ‫پدرام‬ ‫و‬ ‫گیو‬ ‫زواره‬ پایان نامه معماری مدرن ‫بخوردند‬ ‫فرامرز‬ ‫نوازنده‌ی‬ ‫و‬ ‫خوان‬ ‫رود‬ پایان نامه معماری مدرن ‫و‬ ‫با‬ ‫جنگاوران‬ ‫غریوان‬ ‫خسته‌ی‬ ‫بگسلد‬ پایان نامه معماری مدرن ‫پاک‬ ‫بیژن‬ ‫بگذاشتی‬ ‫شدم‬ ‫روزگار‬ ‫راه‬ پایان نامه معماری مدرن ‫را‬ ‫یزدان‬ ‫من‬ ‫بسته‌ام‬ ‫کمر‬ ‫رنج‬ پایان نامه معماری مدرن ‫و‬ ‫با‬ ‫شهنشاه‬ ‫شاه‬ ‫اندیشه‬ ‫ز‬

پایان نامه معماری مدرن

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پایان نامه معماری مدرن

پایان نامه معماری مدرن

پایان نامه معماری مدرن

پایان نامه معماری مدرن

مبانی معماری مدرن، كه سبكی غالب و جهانگیر در سده بیستم میلادی بوده، ریشه در تحولاتی كه خاستگاه آن شهر فلورانس در شمال ایتالیا در حدود چهارصدسال پیش از ظهور معماری مدرن بوده است.

بررسی معماری مدرن بدون توجه به زمینه های فكری و اجتماعی مدرنیته و تحولات متعاقب آن، همانند انسان گرایی، علم مداری، دین پیرایی، روشنگری و انقلاب صنعتی، امری ناقص و ابتر خواهد بود. هر یك از این تحولات در پیشبرد تفكر ذهنی مدرن و جهان مدرن نقش اساسی و تعیین كننده داشته است و معماری مدرن حاصل و نمود كالبدی چهار سده اخیر است.

بخش حاضر شامل چهار فصل است كه در فصل اول مدرنیته و زمینه ها و خصوصیات آن تبیین شده است. پس از آن در سه فصل، معماری مدرن و زیرمجموعه های آن در سه دوره معماری مدرن اولیه، متعالی و متأخر مورد بحث و شرح قرار گرفته است.

جهان مدرن در مقابل دنیای كهن، منظر متفاوتی از هستی عرضه می دارد كه برخاسته از باورهای عقلی و انسان مداری است. در جهان مدرن، داوری های ارزشی بر اساس این باورهای جدید تعریف می شود. شروع چنین تفكری از زمانی است كه انسان به عنوان محور سنجش تمام ارزش ها مطرح گردید. از زمانی كه توجه به ذهن و تفكر به عنوان مبانی ارزیابی پدیده های جهان مطرح شد، باور به عقل – كه در این دوره جانشین تفكرات ذهنی و روحانی دوران قرون وسطا گردید – انسان را به عنوان نماینده عقل و اندیشه، محور همه چیز قرار داد. انسان مداری، كه بعدها مبنای شكل گیری جامعه مدرن شد، ریشه در همین جایگزینی دارد.

دكتر هاشم آغاجری، استاد تاریخ، در تعریف مدرنیته چنین بیان می دارد:

«چارچوب معنای مدرنیته به عصری گفته می شود كه انسان در آن به عنوان فاعل شناسی و اقتدار به گونه ای خود بنیاد همه عالم و آدم را تبدیل به آبژة معرفتی و اقتدار خود می كند. به عبارت دیگر مدرنیته به مثابه یك دوران تاریخی به عصری می گویند كه اومانیسم (انسان گرایی) به معنی فلسفه كلمة ظهور پیدا می كنند... .

اكثر فلاسفه مدرن بر این نظر هستند كه آغاز عصر مدرن با پیدایش انسان گرایی و خردگرایی دوره رنسانس در قرن 15 میلادی در شمال ایتالیا همراه بوده است. از این دوره است كه جهان بینی انسان غربی تغیر جهت داده و از آسمان به سمت زمین متوجه شده است. این تغییر جهان بینی و بینش فكری چنان گسترده و فراگیر بود كه باعث واژگونی بسیاری از باورهای ذهنی شد و تفسیر و قرائت جدیدی از اصول و چارچوب های هنری، مذهبی، علمی، فلسفی، سیاسی، تكنیكی، اجتماعی و فرهنگی ارائه گردید.

آسانسور در اواسط قرن نوزده در نیویورك اختراع شد. تولید تیرآهن، فولااد و سیمان در طی قرن 19 در كلیه كشورهای غربی رشد بسیار داشت.

از تبعات انقلاب صنعتی، رشد سریع شهرنشینی بود. صنعتی شدن كشاورزی و اخداث كارخانجات در اطراف شهرها و همچنین ارائه خدمات جدید در شهرها باعث جابه جایی جمعیت گردید و ساكنان عمدتاً كشاورز در روستاها به عنوان نیروی كار روزانه كارخانجات در شهرها شدند.

تغییرلات زیربنایی در شهرها فقط تغییرات جمعیتی و اجتماعی نبود، بلكه شهرها از نظر كالبدی نیز به كلی دگرگون شدند. پیشرفت تسلیحات جنگی باعث از بین رفتن برج ها، دروازه ها و خندق ها در اطراف شهرها و همچنین در اطراق مقرهای حكومتی شد.

اولین ساختمان هیا مدرن

از اواخر قرن هیجدهم میلادی، به تدریج تولیدات جدید صنعتی وارد امور ساختمانی گردید. در ابتدا این تولیدات برای احداث پل ها، كارخانجات، تأسیسات بندگاهی، سیلوهای گندم، بناهای عمومی و سپس ساختمان های مسكونی مورد استفاده رقار گرفت.

پل رودخانه سورن (1779-1775) در انگلستان یكی از اولین نمونه پل هایی است كه با مصالح مدرن، یعنی تیر چدنی احداث شد. این پل دارای سی متر دهانه و پانزده متر ارتفاع بود كه در زمان خود دستاورد بزرگی محسوب می شود. پل ساندراند (1796-1793) كه آن هم در انگلستان و با تیرهای چدنی ساخته شد، بیش از دو برابر پل قبلی، یعنی هفتاد و دومتر، دهانه داشت و بالاخره پل معلق كلیفتون (1836) در بریستول انگلستان با 214 متر دهانه ساخته شد.

مكتب شیكاگو

شیكاگو در اواخر قرن نوزده مركز خطوط راه آهن ‌و ارتباط بیت شرق و غرب آمریكا بود. همچنین این شهر مركز تجاری مهمی به شمار می آمد و از سال 1885 میلادی، فعالیت شدید اقتصادی و به تبع آن اجرای ساختمان های تجاری و اداری آغاز شده بود. با توجه به این كه آتش سوزی سال 1871 بیشتر قسمت های این شهر را از بین برده، لذا زمینه برای تحولات جدید آماده بود.

👇محصولات مشابه با پایان نامه معماری مدرن👇

پاورپوینت آشنای با معماری جهان معماری مدرن اولیه 16 اسلاید ریشه های معماری مدرن پژوهش معماری مدرن پایان نامه پست مدرن مقاله معماری مدرن (موزه شیشه واشنگتن) پایان نامه جلوه های هنر سنتی در زندگی مدرن پایان نامه تأثیر متقابل ادبیات داستانی مدرن و تئاتر نو پایان نامه موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران پاورپوینت کتاب تئوری سازمان؛ مدرن، نمادین-تفسیری و پست مدرن تألیف ماری جوهچ ترجمه دکتر حسن دانایی فرد

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت قیمت گذاری اختیار معامله و بدهی های شرکتی تحقیق ارگونومی و اهمیت آن در جامعه ادبیات و چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تنیدگی حرفه ای ,تنیدگی ارتباطی ،رضایت شغلی مبانی نظری سبک های مدیریتی بررسی رابطه سرمایه گذاری نهادی بر ارزش شرکت در هریک از مراحل چرخه عمر مبانی نظری و پیشینه پژوهش فرهنگ سازمانی مقدمة تاریخی بر انرژی هسته ای مقالةقاطعیت و جنسیت پایان نامه بررسی رابطه بین هوش هیجانی و خلاقیت در بین دانشجویان رشته های علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر شرحی پیرامون فیلم های كمدی پایان نامه ابطال اسناد رسمی در حقوق ایران دانلود آزمونهای روانشناختی و شغلی - دارای کاملترین آزمونهای موجود پایان نامه پروژه مرکز داده پایان نامه بررسی اثربخشی سه راهبرد یادگیری بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تیز هوش پایه اول مقطع دبیرستان 7راهکاربازاریابی حرفه ای

👇کلمات کلیدی👇