تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان | abbuse | 18820

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. دانلود فایل تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان با دسته بندی معماری و شناسه 18820 در این پست امکان پذیر است. امیدوارم قیمت محصول براتون مناسب بوده و توانایی پرداخت آن را داشته باشید. هدف در نهایت رضایت شماست. اگر در مورد فایل تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان نظری دارید حتما آن را در تلگرام با ما در میان بگذارید.

بهره‌ور‬ ‫بادیا‬ ‫رستم‬ ‫تو‬ ‫نیکی‬ ‫دل‬ تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان ‫چنین‬ ‫گیو‬ ‫پدرام‬ ‫و‬ ‫گیو‬ ‫زواره‬ تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان ‫بخوردند‬ ‫فرامرز‬ ‫نوازنده‌ی‬ ‫و‬ ‫خوان‬ ‫رود‬ تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان ‫و‬ ‫با‬ ‫جنگاوران‬ ‫غریوان‬ ‫خسته‌ی‬ ‫بگسلد‬ تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان ‫پاک‬ ‫بیژن‬ ‫بگذاشتی‬ ‫شدم‬ ‫روزگار‬ ‫راه‬ تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان ‫را‬ ‫یزدان‬ ‫من‬ ‫بسته‌ام‬ ‫کمر‬ ‫رنج‬ تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان ‫و‬ ‫با‬ ‫شهنشاه‬ ‫شاه‬ ‫اندیشه‬ ‫ز‬

تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان

تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان

دانلود تحقیق معماری برداشت از بناهای تاریخی - خانه حكیم باشی در كاشان در 52 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب

مقدمه

اندازه برداری

توضیح در مورد شیوه اندازه برداری

الف: روش مثلث بندی در پلان:

ب: روش استفاده از شلنگ تراز

ج: مقطع و اندازه برداری طاقها

بررسی مشکلات اندازه برداری و نحوه اصلاح اندازه برداری ها

بیان اهمیت اندازه گیری در شناخت بنای تاریخی

گردآوری اطلاعات

معرفی و دسته بندی منابع

کاستی های موجود در گردآوری اطلاعات و امکان رفع آن

شیوه دسته بندی: طبقه بندی و پردازش اطلاعات

اهمیت و تاثیر مطالعه در شناخت و معرفی بنای تاریخی

معرفی بنا

توضیح موقعیت شهر کاشان

الف اوضاع جغرافیایی

آب و استعداد خاک و زمین

درباره ابنیه تاریخی کاشان

خرابی زلزله های چهارصد سال اخیر

وجه تسمیه کاشان

شرح وضع موجود بنا

بررسی عوامل موثر در شکل گیری بنا

آداب و شیوه تفکر و زندگی

نقش الگوهای رفتاری و اجتماعی

مردم واری

پرهیز از بیهودگی

نیارش

خود بسندگی

درون گرایی

حیاط:

امکانات فنی و اجرایی

بررسی اقلیم در بناهای خشتی

ب محاسن بناهای خشتی

پ: به علت قطور بودن دیوارها و در مواردی پوششهای آنها عایق حرارتی و برودتی به وجود می آید.

ج)معایب بناهای خشتی:

پ: ترکها:

داثر زلزله بر بناهای خشتی:

ویژگیهای زمان و مکان در شکل گیری بنا:

بازتاب شرایط بومی و اقلیمی

معماری بومی اقلیم گرم و خشک

دانشگاه هنر

دانشجویان : غزال صالحی

فصل نخست : اندازه برداری

فصل دوم : گردآوری اطلاعات

فصل سوم : معرفی بنا

فصل چهارم : بررسی عوامل موثر در شکل گیری بنا

ویژگیهای زمان و مکان در شکل گیری بنا:

حیاط:

-امکانات فنی و اجرایی

-تفاوت تعداد طبقات در بناهای تاریخی و ساختمانهای امروزی

-تمهیدات اندیشیده در بناهای قدیمی برای جلوگیری از رطوبت

-تفاوت ساختار بنای تاریخی در مقایسه با بنای امروزی

-نسبت اندازه دهانه و خیز طاق

-تفاوت ضخامت دیوار در ساختمانهای جدید و بناهای تاریخی

-تفاوت پی در ساختمانهای تاریخی و امروزی

-تفاوت و شباهت تویزه (در بناهای تاریخی و پل) در بناهای امروزی

تفاوت تویزه و پل :

شباهت تویزه و پل :

تامل و شناخت بنای تاریخی در آشنایی و فهم معماری چه نقشی دارد ؟

برداشت از بنای خانه حکیم باشی

بنای خانه حکیم باشی در کوی مسجد آقا بزرگ، در محله ای که معروف به محله ملاست واقع شده است علت نامگذاری این محله بدین نام ظاهراً به وجود حمامی به همین نام در این محله باز می گردد. از لحاظ موقعیت مکانی این محله در شمال شرقی شهر کاشان قرار دارد. این منقطه کاملاً مسکونی است و بنای خانه حکیم باشی نیز ظاهراً در 10 سال گذشته مسکونی بوده است. در این محله و در پشت خانه حکیم باشی خانه های قدیمی بسیاری دیده می شود که کاملاً مخروب شده اند و حتی راه ارتباطی آنها به کوچه و خیابانهای اطراف کاملاً بسته شده است و تنها راه ارتباطی آنها با بیرون از طریق پشت بام می باشد.

از نظر مالکیت این خانه متعلق به میرزا ابوالفضل خان حکیم باشی طبیب مخصوص ناصرالدین شاه قاجار و از اطبای حاذق و معروف زمان خود بوده است.

بنایی که توسط گروه ما برداشت می شد شامل حیاط بیرونی بود این بخش از خانه در دوره بعد از زلزله شکل گرفته است. خانه ای به سبک حیاط مرکزی به سبک همه خانه های قدیمی مناطق گرمسیری، زیر زمینهایی موسوم به سرداب که حدوداً 3 الی 4 متر از کف حیاط پایین تر واقع شده اند و اتاقهای سه دری و تالار که تالار به واسطه تزئینات خاص و نقاشی های سقف طاق مانند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نقاشی های این تالار به قلم عبدالوهاب غفاری یکی دیگر از هنرمندان خاندان غفاری است. وی در ابتدا از شاگردان حکیم باشی بود و سپس برای تحصیل طب به فرانسه رفت بعد از برگشت از فرانسه وی مراتب ارادت خود را به حکیم باشی با نقاشی و نگاره پردازی تالار خانه استاد نشان داد. از جمله نقاشی های معروف این تالار عبارتند از: لیلی و مجنون شیخ صنعان حضرت ابراهیم و… و در یکی از نقاشی ها تصویر حکیم باشی در حین عیادت از یک بیمار نشان داده شده است.

...

شیوه اندازه برداری

نخستین قدم در کار برداشت بنای تاریخی به منظور تهیه پلان ها، نماها و مقاطع و… از ساختمان، بعد از شناسایی دقیق بنا اندازه گیری است. مطمئن ترین شیوه اندازه برداری استفاده از روش مثلث بندی است. در این شیوه با تبدیل پلان به تعدادی مثلث متوالی کار اندازه برداری انجام می شود.

روش مثلث بندی در پلان

با در نظر گرفتن سه نقطه a,b,c در سه گوشه اتاق کار را آغاز می کنیم. فاصله ac,bc را اندازه می گیریم بعدac(a,acو bc(b,bcمحل تقاطع دو کمان موقعیت درست نقطه c را به ما می دهد این کار را بطور متوالی برای هر سه نقطه انتخابی از پلان انجام می دهیم تا زمانی که پلان کامل شود.

در برداشت از خانه حکیم باشی کار اندازه برداری را با حیاط و اتاقهای اطراف آن آغاز کردیم سپس زیر زمین و پلان بام و در آخرین مرحله پلان حیاط پشتی و طویله ها و انبار را برداشت نمودیم.

👇محصولات مشابه با تحقیق برداشت از خانه حكیم باشی كاشان👇

مقاله گچبری خانه های كاشان در دوره قاجار مقاله بررسی گچبری خانه های كاشان در دوره قاجار تحقیق سیری در زندگانی حكیم خیامی نیشابوری تحقیق ماشینهای برداشت چغندر قند تحقیق روش ارزش گذاری حق برداشت مخصوص تحقیق گیاه لوبیا، کشت تا برداشت لوبیای خشک تحقیق ریواس ، گیاهشناسی ، پرورش و برداشت آن پاورپوینت مسجد و مدرسه امام كاشان سلطانیه تحقیق نگهداری سیب در سرد خانه

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کتاب نگرشی جامع بر مدیریت استراتژیک تألیف دکتر علیرضا علی احمدی و همکاران مقاله کاتالیزگرها و مکانیسم عملکرد و کاربرد آنها در صنایع مقاله کارکردهای تربیتی اعتقاد به مهدویت در عصر حاضر مبانی نظری کارکنان بانک و مشتریان، مشکلات کارکنان صف بانک تحقیق share فایل و امنیت واز طریق محیط شبکه به همراه تصاویر پرسشنامه میزان تمایل به اعتیاد وید و همکاران پاورپوینت Boiler feedwater Deaeration مقاله علل جنگ و استفاده از تسلیحات نظامی مقاله جرج هربرت مید مقاله بررسی گذری بر معماری دیكانستراكشن و فولدینگ مقاله وبر و جامعه شناسی معرفت گزارش کارآموزی موتورها و فنرها پایان نامه نقش سازمان یونسکو در حفاظت از صلح و امنیت بین المللی بررسی مالی مجتمع صنعتی سیمان آبیك (پایان نامه دوره كارشناسی) پایان نامه بررسی هفت عامل مهم در افت تحصیلی دانش آموزان

👇کلمات کلیدی👇

برداشت از بناهای تاریخی خانه حكیم باشی دانلود تحقیق معماری